Manager suport

Manager suport pentru Decizii Financiare

DEPARTAMENT:

DEPARTAMENTUL FINANCIAR

Cerinţe faţă de candidat:
  • BS/MA în Finanțe, Contabilitate sau Economie;
  • Experienta de minim 5 ani in contabilitate, control financiar, raportare, bugetare, analiza financiara. (de preferință cu certificare profesională);
  • Cunoașterea sistemelor ERP;
  • Cunoaștere excelentă a standardelor IFRS;
  • Cunoștințe în utilizarea MS Office (utilizator avansat de Excel);
  • Capabil să conducă echipe interfuncționale;
  • Abilități organizatorice puternice;
  • Abordare proactivă;
  • Limba engleza, romana, rusa la nivel avansat.
Responsabilităţi:
  • Gestionați și îmbunătățiți activitățile de planificare, raportare, analiză financiară ale companiei pentru a vă asigura că obiectivele strategice sunt reflectate în planurile pe termen scurt și urmate în mod corespunzător;
  • Proiectați, conduceți și implementați proiecte de îmbunătățire a ERP pentru a îmbunătăți eficiența forței de muncă și acuratețea datelor;
  • Asigurarea politicilor și procedurilor organizaționale cheie implementate și urmărite;
  • Depunerea la timp a rapoartelor/analizelor solicitate în termenele specificate;
  • Dirijați și consiliați alte departamente în ceea ce privește datele financiare corecte;
  • Sprijin directorul financiar în planificarea fluxului de numerar/plasări de numerar/plăți și colectarea informațiilor despre piața financiară;
  • Dezvoltați strategii care funcționează pentru a minimiza riscul financiar;
  • Efectuați recenzii și evaluări pentru oportunități de reducere a costurilor.

    DRAG