Analist Financiar

DEPARTAMENT:

DEPARTAMENTUL FINANCIAR

Cerinţe faţă de candidat:
  • O atenție deosebită la detalii;
  • Capacitatea de a dezvolta relații puternice cu colegii de la toate nivelele de management;
  • Inițiativă proprie, cu un impuls puternic atât pentru creșterea personală, cât și profesională;
  • Cunoștințe de bază a ciclurilor și proceselor de bugetare anuală;
  • Licențiat în Finanțe, Contabilitate sau Economie. Diploma de MASTER este un avantaj;
  • Competențe bune de Microsoft Excel, (SAP – ERP) este un avantaj);
  • Abilități analitice bune, capabil/ă să facă față situațiilor ambigue / complexe;
  • Lb. Engleză – vorbit și scris, română / rusă.
Responsabilităţi:
  • Participați la procesul de bugetare și prognoză anuală.
  • Participați direct la procesul de închidere lunară și lucrați îndeaproape cu echipa de contabilitate pentru a asigura raportarea financiară exactă, identificați și urmăriți diferențele bugetare.
  • Oferiți suport și analize ad hoc pentru inițiativele strategice cheie și pentru provocările critice pentru Business.
  • Asigurați conformitatea cu politicile și procedurile financiare și contabile interne.
  • Participați la pregătirea tuturor informațiilor justificative pentru auditul anual etc.
Ce oferim:
  • Mediu internațional și echilibru garantat work-life balance;
  • O experiență unică de învățare;
  • Un potențial mare de creștere;
  • Lunch sănătos;
  • Acces gratuit la sala de sport a companiei;
  • Asigurare medicală opțională;
  • Bonus anual și multe altele.

    DRAG